Firma Metropol Group działa w Polsce, przede wszystkim na rynku warszawskim od 1997 roku. Udziałowcami firmy są zarówno inwestorzy prywatni, jak i instytucjonalni.


Głównymi udziałowcami firmy są: Kalkalit Lux Sarl, który jest częścią Fishman Group, właściciela ponad 2 milionów m2 powierzchni handlowych, biurowych, magazynowych i przemysłowych przeznaczonych pod wynajem, zlokalizowanych na całym świecie oraz Profit Building Industries Ltd., właściciela powierzchni biurowych, parków logistycznych, centrów handlowych, hoteli i stacji benzynowych, jak i rezydencji, zlokalizowanych m.in. w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.


Metropol Group jest właścicielem i zarządcą powierzchni magazynowych, biurowych i handlowych. W skład Metropol Group wchodzą:
• Jagiellońska Centrum Logistyczne Sp. z o.o. - developer parku magazynowo-biurowego Metropol Park Jagiellońska oraz galerii wystawienniczo-handlowej Metropol Dom i Wnętrze
• Logistic Park Center Błonie Sp. z o.o. - developer parku logistycznego Metropol Park Błonie
• Metropol 2 Sp. z o.o. - developer biurowca przy ul. Leszno 12 w Warszawie
• Metropol 3 Sp. z o.o. - developer biurowca przy ul. Leszno 14 w Warszawie
• Metropol NH Sp. z o.o. - developer biurowca przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie


Zapraszamy do Metropol Dom i Wnętrze:


Metropol Dom i Wnętrze to galeria skupiająca pod jednym dachem ponad 40 wystawców z branży wyposażenia wnętrz oraz sklep spożywczy Biedronka wraz z galerią usługowo-gastronomiczną. Oferta obejmuje sklepy największych firm z branży wyposażenia wnętrz takich jak: Meble Emilia, Jysk, Abra, Komfort. Znajdą tu Państwo szeroki wybór mebli do salonu, sypialni, kuchni jak również wyposażenie łazienek, dekoracje okienne, oświetlenie, materace, dywany, wykładziny, panele. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się market budowlany Brico Depôt.   


Galeria Metropol Dom i Wnętrze jest usytuowana na jednym poziomie. Powierzchnie wystawiennicze mają otwarty charakter przez co układ galerii jest bardzo przyjazny dla odwiedzającego. Do dyspozycji klienta jest 450 bezpłatnych miejsc parkingowych dookoła całego budynku.