Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach

KSIĄŻKA INTERNETOWA.PL > Domy Opieki > mazowieckie > Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach

Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach

Samorządowy Dom Pomocy Społecznej (SDPS) w Starych Lipkach  to jednostka budżetowa podległa Urzędowi Gminy w Stoczku, powołaną uchwałą Rady Gminy z dnia 20 grudnia 1993 r. Ośrodek przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku. Jego celem jest zapewnienie warunków bezpiecznego i godnego życia, intymności oraz rozwoju osobowości.


SDPS posiada pokoje 1, 2 i 3-osobowe z zainstalowanym nowoczesnym systemem przyzywowo-alarmowym oraz alarmem przeciwpożarowym. Przestronne pokoje mieszkalne wyposażone są w nowe meble i sprzęt, a łazienki  w kabiny natryskowe i wanny.


Ilość miejsc: 23.
 

W budynku znajduje się dobrze wyposażona sala do rehabilitacji, jak również nowoczesna kuchnia i jadalnia.


Dom jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, którzy również są mieszkańcami DPS-u. W celu zapewnienia mieszkańcom pełnej swobody poruszania się usunięto wszelkie bariery architektoniczne, zbudowano podjazdy i ustawiono ławki na pięknie zagospodarowanym dziedzińcu.


Mieszkańcy maja do dyspozycji obszerne patio z TV, miejsce do czytania książek, a także podręczną kuchnię dającą możliwość przygotowania sobie indywidualnych, dodatkowych posiłków.


Mieszkańcy mają zapewnioną opiekę medyczną, jak również swobodny dostęp do praktyk religijnych. Są dla nich również organizowane występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Stoczku z okazji, np. Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet czy Dnia Matki.


Corocznie też władze Gminy spotykają się z mieszkańcami Domu na Wieczerzy Wigilijnej i z okazji Świąt Wielkanocnych.


Kierownik placówki utrzymuje stały kontakt z rodzinami mieszkańców i pomaga rozwijać długofalowe relacje ze środowiskiem lokalnym. SDPS zapewnia pełny asortyment usług bytowych, opiekuńczych i wspomagających.


Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach jest jedną z dwóch placówek na Mazowszu prowadzoną przez samorząd gminny.

Nazwa obiektu: Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach
Branża: Domy Opieki
Województwo: mazowieckie
Adres: Stare Lipki 65
07-104 Stoczek
Tel: 25 793 29 56
W razie kontaktu powołaj się na wpis w ksiazka-internetowa.pl
Strona www: http://www.stoczek.net.pl/gmina/?samorzadowy-dom-pomocy-spolecznej-w-starych-lipkach,45
E-mail: sdps@stoczek.net.pl

Słowa kluczowe: Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach , dom pomocy społecznej Stare Lipki , opieka nad osobami chorymi Stare Lipki , opieka nad osobami niepełnosprawnymi Stare Lipki , opieka nad osobami starszymi Stare Lipki , całodobowa opieka Stare Lipki , całodobowa opieka nad niepełnosprawnymi Stare Lipki , całodobowa opieka nad seniorami Stare Lipki , opieka seniorów Stare Lipki ,

Wpisz adres startowy (skąd wyruszasz), aby pokazać trasę dojazdu do firmy:

Galeria