STOWARZYSZENIE WALKI Z RAKIEM PŁUCA GDAŃSK

KSIĄŻKA INTERNETOWA.PL > Stowarzyszenia, Towarzystwa, Związki > pomorskie > STOWARZYSZENIE WALKI Z RAKIEM PŁUCA GDAŃSK

STOWARZYSZENIE WALKI Z RAKIEM PŁUCA GDAŃSK

RAZEM WALCZMY Z RAKIEM PŁUCA!

Prosimy o wsparcie i przekazanie podatku dochodowego:  

KRS: 0000126412    

PKO BP I Oddział w Gdańsku

Nr konta: 54 1020 1811 0000 0302 0073 4228


CEL DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA WALKI Z RAKIEM PŁUCA.

Celem Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca jest wszechstronne działanie na rzecz chorych na raka płuca i osób ich wspierających.

 
Stowarzyszenie realizuje swoje cele w szczególności przez: 

1. organizowanie i prowadzenie profilaktyki antynikotynowej oraz tzw. wczesnej profilaktyki raka płuca. 

2. pozyskiwanie środków na zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz jego modernizację. 

3. współpracę z instytucjami, stowarzyszeniami i fundacjami działającymi na rzecz chorych i niepełnosprawnych. 

4. przekazywanie środków finansowych na leczenie i rehabilitację oraz udzielanie pomocy finansowej członkom Stowarzyszenia dotkniętym rakiem płuca będącym w skrajnie trudnej sytuacji materialnej.

5. organizowanie spotkań integracyjnych, imprez kulturalnych, turystycznych   i sportowych dla członków Stowarzyszenia i osób wspierających. 

6. opracowywanie i rozpowszechnianie materiałów edukacyjnych, broszur, poradników, plakatów, ulotek, itp. 


HISTORIA STOWARZYSZENIA WALKI Z RAKIEM PŁUCA:   

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca to organizacja pożytku publicznego o ogólnopolskim zasięgu. Stowarzyszenie działało od 1994 r. przy Katedrze i Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej Akademii Medycznej w Gdańsku pod nazwą: Stowarzyszenie Ludzi Wyleczonych z Raka Płuca, od 2008 r. Stowarzyszenie działa pod nazwą: Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca przy Klinice Chirurgii Klatki Piersiowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.  

Założycielem Stowarzyszenia był prof. Jan Skokowski, który wspólnie z grupą lekarzy, pielęgniarek oraz pacjentów widział potrzebę wspólnej walki z rakiem płuca. Obecnie w szeregach Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca jest 61 członków.  

W 2008 r. powstał Oddział Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca z siedzibą  w Szczecinie, obecnie liczący 16 członków. 


AKTUALNE WYDARZENIA Z ŻYCIA ORGANIZACJI:   

Niektóre z akcji organizowanych przez Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca:

 • prowadzimy warsztaty antytytoniowe dla uczniów trójmiejskich szkół – podczas specjalnie przygotowanych lekcji członkowie SWzRP zachęcają uczniów do unikania nałogu palenia tytoniu, a także przedstawiają zagrożenia dla zdrowia wynikające z tego uzależnienia. 

• organizujemy wyjazdowe, integracyjne spotkania dla członków i sympatyków SWzRP, połączone z prelekcjami dla mieszkańców dotyczącymi raka płuca, nauką prawidłowego oddychania po zabiegu oraz sesjami rehabilitacyjnymi.

• w listopadzie w ramach obchodów Światowego Miesiąca Świadomości Raka Płuca organizujemy akcje społeczne w Centrum Handlowym Galeria Bałtycka w Gdańsku, zachęcające do rzucenia nałogu palenia papierosów. Dla chętnych jest możliwość wykonania pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zbadania ciśnienia tętniczego krwi i konsultacji z członkami SWzRP. 

• w listopadzie w ramach obchodów Miesiąca Świadomości Raka Płuca organizujemy również spotkania dla pacjentów dotyczące raka płuca w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Zapraszani wykładowcy mówią m.in. o sposobach rzucenia palenia oraz szkodliwym wpływie palenia tytoniu na zdrowie człowieka. 

• bierzemy udział w licznych trójmiejskich akcjach plenerowych, np. w Pikniku na Zdrowie czy w Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych, podczas których zachęcamy do aktywności w naszej organizacji. 


Informujemy, że w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 12.00 w dawnej sali dydaktycznej Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej GUMed (Gdańsk, ul. Dębinki 7, budynek nr 4, piwnica, winda: poziom -1) odbywają się spotkania członków oraz sympatyków Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca. Na spotkaniach są omawiane aktualne wydarzenia z życia naszej organizacji oraz są prowadzone ćwiczenia rehabilitacyjne pod fachowym okiem rehabilitanta.   

Nazwa obiektu: STOWARZYSZENIE WALKI Z RAKIEM PŁUCA GDAŃSK
Branża: Stowarzyszenia, Towarzystwa, Związki
Województwo: pomorskie
Adres: Ul. Dębinki 7
80-211 Gdańsk
Tel: 501 005 213
Tel.kom.: 501 106 598
W razie kontaktu powołaj się na wpis w ksiazka-internetowa.pl
Fax: 58 349 24 44
Strona www: http://www.rakpluca.org.pl
E-mail: stowarzyszenie@rakpluca.org.pl

Słowa kluczowe: STOWARZYSZENIE WALKI Z RAKIEM PŁUCA GDAŃSK , rak płuca Gdańsk , Stowarzyszenie Gdańsk , walka z rakiem Gdańsk , walka z rakiem płuca Gdańsk , stowarzyszenie walki z rakiem płuca oddział Szczecin , 1% podatku Gdańsk , 1% Gdańsk , 1 procent podatku Gdańsk , 1 procent Gdańsk ,

Wpisz adres startowy (skąd wyruszasz), aby pokazać trasę dojazdu do firmy:

Galeria