GDAŃSKIE CENTRUM ORGANOWE BOGUSŁAW GRABOWSKI LEŹNO

KSIĄŻKA INTERNETOWA.PL > Muzyczne Zespoły > pomorskie > GDAŃSKIE CENTRUM ORGANOWE BOGUSŁAW GRABOWSKI LEŹNO

GDAŃSKIE CENTRUM ORGANOWE BOGUSŁAW GRABOWSKI LEŹNO

Gdańskie Centrum Organowe powstało w 1990 r przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury a następnie Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku założycielem jest Bogusław Grabowski.

 

Gdańskie Centrum Organowe jest instytucją mającą na celu promowanie zarówno dawnej jak i współczesnej muzyki we wnętrzach sakralnych. Osią tych wydarzeń muzycznych są cykle letnich koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, chóralnej i kameralnej odbywających się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

 

Bogusław Grabowski koncertuje w Polsce niemal we wszystkich ważniejszych ośrodkach oraz w Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii, Szwecji oraz na Ukrainie, Białorusi, Łotwie i w Rosji. Nagrywał dla radia i telewizji w Polsce , Niemczech, Szwecji i na Ukrainie. Ma na swoim koncie 10 pozycji fonograficznych nagranych cyfrowo, wydanych zarówno na kasetach jak i na płytach CD. Ostatnio coraz więcej komponuje szczególnie na głosy wokalne , chór i organy a także orkiestrę symfoniczną.

 

Prawykonanie w Bazylice Mariackiej 15 sierpnia 1997r podczas obchodów jubileuszu 1000-lecia Gdańska. Jego Pieśni Symfonicznej AVE MARIA na sopran, chór i wielką orkiestrę symfoniczną, specjalnie napisanej i dedykowanej miastu z okazji Milenium odniosło duży sukces i otrzymało nominację do Pomorskiej Nagrody Wojewody w dziedzinie muzyki za 1997r. Od 1978r niestrudzenie prowadzi działalność popularyzatorską organizując dotychczas ponad 500 koncertów z udziałem najwybitniejszych organistów, kameralistów, oraz chórów i orkiestr z Polski, Europy a także obu Ameryk, Australii i Japonii.

 

Jest autorem i pomysłodawcą takich cyklów jak Dominikańskie koncerty, Mariackie Wieczory Organowe, Musica Sacra, , Muzyka Przestrzeni Sakralnej organizował tez koncerty e Rumii, Pelplinie, Kartuzach, Wejcherowie, oraz współorganizował Gdańskie Koncerty Organowe w kościele NSPJ oraz św. Mikołaja w Gdyni. Bogusław Grabowski szeroko udziela się również w pracy społecznej na rzecz kultury regionu działając w kilku stowarzyszeniach.

 

Godziny otwarcia:

Pon. - Nd.: 8:00 - 20:00

Słowa kluczowe: GDAŃSKIE CENTRUM ORGANOWE BOGUSŁAW GRABOWSKI LEŹNO , muzyk Leźno , muzycy Leźno , artysta Leźno , zespoły muzyczne Leźno , muzyka klasyczna Leźno , organizator imprez kulturalnych Leźno , muzyka klasyczna Leźno , koncerty organowe Leźno ,