KSIĄŻKA INTERNETOWA.PL > Aktualności > Ważne! OSZUŚCI ZŁAPANI!

22 marca 2017

Ważne! OSZUŚCI ZŁAPANI!


Ważne! OSZUŚCI ZŁAPANI!


Od dawna docierały do nas informacje na temat firm, które często wykradając dane z książki-internetowej.pl, kontaktowały się z naszymi Klientami. Oszuści, pod pretekstem rzekomej, kończącej się umowy na różnych "portalach-krzakach", informowali o jej automatycznym przedłużeniu, a co za tym idzie o kosztach z tym związanymi, grożąc także komornikiem, windykacją itd. Klientowi była przekazywana informacja o tym, że zostanie wysłany kurier z fakturą do zapłaty. Po odebraniu i zapłaceniu przesyłki, najczęściej dopiero po odjeździe kuriera, Klient mógł otworzyć paczkę i sprawdzić, jaka firma wystawiła fakturę.

Pomimo częstych ostrzeżeń z naszej strony o takim procederze nieuczciwej konkurencji, oraz częstych przypomnień, że wszystkie dokumenty wysyłamy tylko i wyłącznie drogą Poczty Polskiej, a umowy nie przedłużają się bez wyraźnej, telefonicznej zgody naszego Klienta, wielu spośród Państwa padło ofiarą oszustów.

W związku z powyższym, z nieskrywaną ulgą informujemy, że jedna z takich firm została zdemaskowana, a osoby odpowiedzialne za sprzedawanie nieistniejących produktów oraz wystawienie nielegalnych faktur, za usługi, których nie wykonywały. zostały zatrzymane. Według doniesień z www.wielkopolska.policja.gov.pl "Dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za oszustwa decyzja sądu trafiło na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, dotyczy pokrzywdzonych z terenu całego kraju."

Według naszych ustaleń, osoby te prowadziły pseudo sprzedaż na 8 różnych serwisach.

Osoby oszukane zachęcamy do składania zeznań na Komisariacie Policji Nowe Miasto w Poznaniu.


W trosce o naszych Klientów już wcześniej instruowaliśmy, a teraz przypominamy i prezentujemy poniżej modele zachowań, które pomagają w skutecznym zniechęcaniu oszustów.


JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ:

Krok 1: Gdy zadzwoni telefon, a rozmówca wyda Ci się podejrzany, przede wszystkim oznajmij mu, że nagrywasz tę rozmowę - jeśli masz taką możliwość koniecznie zrób to. Skutecznie zniechęcisz oszustów, a przy okazji zdobędziesz dowód.
Krok 2: Stanowczo zażądaj, aby rozmówca podczas takiej rozmowy wyraźnie się przedstawił imieniem i nazwiskiem oraz nazwą firmy, którą reprezentuje.
Krok 3: Jeśli usłyszysz, że składałeś wcześniej zamówienie, zażądaj potwierdzenia (nagrania rozmowy czy innego potwierdzenia rzekomo złożonego zamówienia.) Firmy mają obowiązek przedstawić Ci to wszystko. Jeśli nie są oszustami, nie powinno im to robić problemu.

Krok 4: Nie odbieraj faktur od kurierów.

Nie daj się zastraszać - walcz z oszustami, efekty są już widoczne!

  


Żywimy nadzieję, że po tych działaniach organów ścigania, nasi Klienci poczują się bezpieczniej, a inne, nieuczciwe firmy, działające na podobnych zasadach, zaprzestaną procederu.

Poniżej podajemy linki do artykułów:

klikając na obrazek przejdziesz do artykułów

       

Z poważaniem,

Zespół książka-internetowa.pl