KSIĄŻKA INTERNETOWA.PL > Aktualności > UWAGA! OSTRZEŻENIE PRZED NIEUCZCIWĄ KONKURENCJĄ

28 września 2015

UWAGA! OSTRZEŻENIE PRZED NIEUCZCIWĄ KONKURENCJĄ

UWAGA! Informujemy, że dotarły do nas sygnały o działaniach nieuczciwej konkurencji, która dzwoniąc do naszych Klientów, podaje się jako książka-internetowa.pl, lub sugeruje, że współpracuje z nami - co jest próbą oszustwa i wyłudzenia pieniędzy. Strony takie jak: www.panoramaregionalna.pl, www.biznescentrum24.pl są tą samą firmą, działającą na różnych domenach. Kolejne zdemaskowane firmy to: www.erejestrfirm.pl oraz www.irf24.pl (Edit: Z informacji uzyskanych w 2016 r. firma irf24.pl przejęła 7 innych portali).

W dzisiejszych czasach powinniśmy reklamować się w Internecie, ale eliminować naciągaczy, którzy żerują na ciężkiej pracy firm takich jak nasza. Poniżej radzimy jak nie dać się oszukać.

JAK DZIAŁAJĄ OSZUŚCI?

1. Firmy często podszywające się pod nas twierdzą, że wygasła Państwa umowa z nami, a ponieważ nie została złożona pisemna rezygnacja, umowa ta przedłużyła się automatycznie - nasze umowy nigdy nie są przedłużane automatycznie! Co roku wymagana jest wyraźna telefoniczna zgoda Klienta.

2. Innym sposobem oszustwa jest próba przekonania, że zawarliście Państwo umowę w zeszłym roku, na okres 2letni, sugerując, że pierwszy rok reklamy był za darmo, a za drugi trzeba zapłacić. Nasze umowy zawsze trwają tylko 12 miesięcy - po tym czasie ponownie kontaktujemy się z naszymi Klientami, odnośnie ich zgody na temat dalszej współpracy. 

3. Twierdzą, że posiadają nagranie rozmowy, potwierdzające wcześniej zamówienie, którego w ogóle nie było, ale żeby zniechęcić do jej odtworzenia, twierdzą, że:

- Odtworzenie rozmowy jest odpłatne.

- Odtworzenie rozmowy jest możliwe tylko w siedzibie firmy.

- Odtworzenie rozmowy jest niemożliwe z powodu problemów technicznych itp

Najczęściej reagują agresywnie na prośbę odtworzenia rozmowy, zmianiają temat np. zastraszając komornikiem.

My udostępniamy potwierdzenia zamówień telefonicznych - za darmo, bez żadnych problemów. Ponadto informujemy, że nigdy nie dzwonimy do Państwa z telefonów komórkowych, lecz ze stacjonarnych.

4. Oszuści celem zmylenia Klienta wysyłają fakturę kurierem, ponieważ dopiero po dokonaniu płatności Klient może zobaczyć, co i od kogo jest w paczce (czy jest to faktura czy np. cegła). Jeśli jest to faktura, dopiero wtedy możemy ją zweryfikować. Nasze dokumenty wysyłane są Pocztą Polską, NIGDY KURIEREM.  

Podejrzenia prób oszustwa prosimy zgłaszać na Policję oraz do naszej firmy. 

JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ:

Krok 1: Gdy zadzwoni telefon, a rozmówca wyda Ci się podejrzany, przede wszystkim oznajmij mu, że nagrywasz tę rozmowę - jeśli masz taką możliwość koniecznie zrób to. Skutecznie zniechęcisz oszustów, a przy okazji zdobędziesz dowód.
Krok 2: Stanowczo zażądaj, aby rozmówca podczas takiej rozmowy wyraźnie się przedstawił imieniem i nazwiskiem oraz nazwą firmy, którą reprezentuje.
Krok 3: Jeśli usłyszysz, że składałeś wcześniej zamówienie, zażądaj potwierdzenia (nagrania rozmowy czy innego potwierdzenia rzekomo złożonego zamówienia.) Firmy mają obowiązek przedstawić Ci to wszystko. Jeśli nie są oszustami, nie powinno im to robić problemu.

Krok 4: Nie odbieraj faktur od kurierów.

Nie daj się zastraszać - walcz z oszustami, efekty są już widoczne!

  

Ostrzegamy, że niezgodne z prawem kopiowanie stron Książka-internetowa.pl przez firmy konkurencyjne będzie ścigane w drodze postępowania karnego (art. 267 kodeksu karnego, art. 24 i 25 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, art. 116 i nstp. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Ponadto Spółka będzie każdorazowo dochodzić odrębnych odszkodowań na drodze cywilnoprawnej.


Pozdrawiamy,

Zespół książka-internetowa.pl