Plantacja Borówki Amerykańskiej Wierzchucino

KSIĄŻKA INTERNETOWA.PL > Rolnictwo > pomorskie > Plantacja Borówki Amerykańskiej Wierzchucino

Plantacja Borówki Amerykańskiej Wierzchucino

Historia naszej plantacji sięga roku 1993, kiedy na 52 hektarach zakupionego przez nas gruntu rolnego rozpoczęliśmy uprawę borówki amerykańskiej. Nadmorski Park Krajobrazowy na terenie którego prowadzimy naszą szkółkę i plantację borówki dał nam nie tylko przepiękną okolicę, ale i wyśmienite warunki uprawne. Produkcja prowadzona jest już od wielu lat, a doświadczenie w hodowli sięga lat '70. Pozwoliło nam to na zgromadzenie ogromnej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Jesteśmy stale wspierani przez Wydział Ogrodniczy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Instytut Sadownictwa, Warzywnictwa i Kwiaciarstwa.

 

Oferujemy materiał o wyśmienitej jakości genetycznej i produkcyjnej. Zbudowaliśmy mateczniki wszystkich liczących się w Polsce odmian. Są one podstawą założonej u nas 50-cio hektarowej plantacji towarowej borówki. Mamy doskonałe zaplecze techniczne pozwalające nam na uzyskanie wysokiej jakości owoców. W szczególności dumni jesteśmy z chłodni szybkiego chłodzenia, sortowni i chłodni składowej do przechowywania owoców borówki przed wysyłką. Od samego początku funkcjonowania nasza szkółka i plantacja posiada wymagane świadectwa i certyfikaty.

Słowa kluczowe: Plantacja Borówki Amerykańskiej Wierzchucino , borówka amerykańska , owoce i sadzonki borówki amerykańskiej , borówka wysoka sadzonki , borówka wysoka owoce , borówka amerykańska sadzonki , borówka amerykańska owoce , owoce borówki ,